יצאתי לגלות את הקול האמיתי שלי. שנים אני מסתובבת שתחושה שהקול בו אני מדברת הוא בכלל לא הקול שאני מרגישה שנמצא "בפנים". מה פגשתי בדרך? פחד מלהיראות.כתבה שמשתפת את המסע האישי שלי בחודשים האחרונים מתוך תקווה שתהיא תיגע במקומות הנכונים ותעזור גם לכם להעיז לפגוש אותו, בדרך שלכם.
קרא עוד...
בטחון פנימי, בטחון רגשי והיכולת לשחרר את מה שמיותר...איך זה קשור למעי הגס והדק? זוהי כתבת ההמשך של "לעכל את החיים" בה אני מתייחסת לתפקידים הרוחניים של איברי מערכת העיכול.
קרא עוד...
בשנה א' בלימודי נטורופתיה לימדו אותנו ש"מערכת העיכול היא השער לריפוי הגוף כולו". מאחורי המשפט הזה עומדת ההבנה כי כאשר מערכת העיכול אינו מפרקת או סופגת היטב את החומרים הדרושים לנו לתהליכי בנייה או שיש ליקוי בפינוי פסולת - כל המערכות בגוף מושפעות מכך.
קרא עוד...
מה הקשר בין סוכר לעצבות?מאמר על החיבור בן מרכיבי מזון ומרכיבי נפש וגם תרגיל קצר להתבוננות ושינוי.
קרא עוד...
לאחרונה אני נתקלת שוב ושוב בנשים שמעידות כי יש להן "שחלות פוליציסטיות" (הנקראת PCO) האבחנה "נזרקת" לשיח ונראה כי אין מאחוריה הבנה במה בעצם מדובר ומה ניתן לעשות כדי לאזן את התופעה. אני כותבת לכן מתוך רצון לייצר בהירות באשר לתופעה "שחלות פוליציסטיות" וכמובן כהרגלי אסביר את הנושא הן בפן הפיזיולוגי והן בפן הרגשי - רוחני ואציע אפשרויות לטיפול טבעי. שחלות פוליציסטיות הן תופעה שמעידה על חוסר איזון הורמונלי בנשים וברוב המקרים ניתן לטפל בה ולהשיב את האיזון, יש רק להבין תחילה מה הפר אותו.
קרא עוד...
כל מחלה שקיימת כרגע, כל כאב בגוף או בנפש, מתחיל בגלל מייצר, כיווץ. והכיווץ הזה מתרחש בגלל שהתעלמנו מהצרכים שלנו, צרכים רוחניים או פיזיים. כדי להתקיים באמת, יש להזין גם את הגוף הפיזי וגם את הנשמה.
קרא עוד...
ברות המזל בנינו לא חוות אפילו תופעה אחת מטרידה במהלך המחזור החודשי בעוד שאחרות סובלות במשך שבועיים בכל חודש מתופעות שונות עד כדי מצב של אי יכולת לתפקד: כאבים והתכווצויות בבטן, בגב, גודש בחזה, נפיחות בבטן, כאבי בטן, עייפות, חשק למתוק ורעב מוגבר, שינויי מצבי רוח, דיכאון, אקנה ועוד... מכיוון שזוהי תופעה כה רווחת, נשים רבות נוטות לחשוב שמדובר פשוט בטבע האישה! אך האמת היא שהשבת האיזון פשוטה ממה שנדמה לך...:-)
קרא עוד...
מבט שלם ומעמיק על בלוטת התריס, שמאפשר הבנה שלה מהזווית הפיזיולוגית והרוחנית. זהו מאמר שנכתב מהבטן. מניסיון אישי. ממסע המחפש לגעת "בשורש של הדבר" ולהציע ריפוי אמיתי.
קרא עוד...
" היי את. תעצרי רגע. משהו פה לא בסדר. לא טוב לי ככה." כך אומרת לנו המחלה. ומכיוון שאין לה מילים היא מדברת דרך הגוף. מחלה. הדבר הזה שבא לעורר בנו חמלה כלפי עצמנו. יש בתוכך מקום שקט. מאוזן. שמח. איתן. אם התרחקת ממנו, אפשר להתקרב אליו בחזרה.
קרא עוד...
על קדחת ים תיכונית שמעת? מעטים מכירים את המחלה "קדחת ים תיכונית", וזה קצת מצחיק, בהתחשב בכך שנפוצה בעיקר אצל יהודים ממוצא ספרדי ומופיעה לרוב במדינות המזרח התיכון. מהי קדחת ים תיכונית? כיצד מתבטאת? ואיך מטפלים בה?
קרא עוד...
בזמן שכולנו מתעסקים במאבק בין טרה ותנובה, יש "מתחרה חדש" בשכונה...חלב נאקות. מה הקשר בין חלב נאקות וקרואן, פיברומיאלגיה, טרשת נפוצה, נוירופטיה סכרתית והפרעות קשב וריכוז? חלב נאקות מרפא אותן ורבות נוספות! כל מה שיש לדעת על חלב נאקות: מה הוא מכיל? באילו מצבים רפואיים הוא מתאים? מהו אופן הצריכה ומשך הצריכה המומלץ במצבים שונים? והיכן משיגים חלב נאקות?
קרא עוד...
תהליך ירידה במשקל מתאפשר כאשר ישנו שינוי תזונתי. מה זה אומר? להבין מהם דפוסי האכילה הקיימים, שיוצרים השמנה וליצור חדשים, שיוצרים ירידה במשקל. שינוי תזונתי ושינוי באורח החיים – הם אלו שיאפשרו ירידה נכונה במשקל ושמירה על משקל תקין לאורך זמן.
קרא עוד...
מדוע יש כאלו החולים שוב ושוב לאורך כל החורף??מה הקשר בן "מתכת" ומערכת החיסון?מעיין שליבו מסבירה איך מחזקים את כוח עמידות הגוף והמערכת החיסונית לקראת הסתיו והחורף.
קרא עוד...
כתבה בשני חלקים על הפרעת דיכאון.החלק השני בכתבה מסביר איך עובד הטיפול התרופתי בדיכאון ומהן דרכי הטיפול הטבעיות.
קרא עוד...
כתבה בשני חלקים על הפרעת דיכאון.מה ההבדל בן עצב לדיכאון? איך מתבטאת הפרעת דיכאון? מהו הטיפול התרופתי ואיך אפשר לעזור בדרכים טבעיות.
קרא עוד...
ידעת שכוס מיץ בבוקר יכול למלא את מאגרי הוויטמינים בגופך ולעורר ריפוי? הכל על טיפול בעזרת מיצים, ולא, אין הכוונה למיץ פטל או מיץ פרות, אלא מיצים טבעיים מירקות ופרות. למי זה מתאים? ואיך יודעים לבחור מכונת מיצים טובה? יש אפילו מתכונים לדוגמא.
קרא עוד...
רבים סובלים מבעיית טחורים (Hemorrhoids). בדר"כ כאשר שואלים אותי על הנושא מנמיכים את הקול ולוחשים בשקט...מספרים לי שכבר הרבה זמן ישנו כאב מציק שלא עוזב. שואלים בקול שקט ועיניים מקוות: "יש מה לעשות"?אז התשובה היא, כן. יש טיפול יעיל וטבעי לטחורים.
קרא עוד...
הגישה התזונתית הנקראת "הפרדת מזונות" הינה שיטה יעילה לירידה במשקל המטפלת גם בבעיות עיכול כגון: עצירות, נפיחות, עייפות כרונית ועוד...
קרא עוד...
פורמולה טיפולית היא תערובת המורכבת משמנים וצמחים ומיועדת לטיפול בבעיה ספציפית.הפורמולות נרקחות בהתאמה אישית ומגיעות בצורות שונות: משחה\ קרם למריחה או שמן טיפולי למריחה ועיסוי מקומי.
קרא עוד...